,,Amikor meghallottam ezeket, napokon át ültem, sírtam és gyászoltam, böjtöltem és imádkoztam a menny Istene előtt, és ezt mondtam: Ó, Uram…” (Nehémiás 1:4-5a)
Rossz híreket mindig lehet hallani. Lehet ma, vagy a napokban téged is ért valami lesújtó, elkeserítő hír.
Sajnos aktualitása van még most is, a hozzánk közel lévő háborús helyzetnek. Amelynek következményeitől egyre többen tartanak. Gazdasági nehézségek, konkrétan Európa ellen egyik fegyver a ,,nagy hatalom” kezében, a földgáz. Tehát mindig van egyre rosszabb és rosszabb hír. Lehet azt fokozni.
Mi a reakciónk ilyenkor? A kétségbeejtő hírek sürgetnek-e, azonnali cselekvésre késztetnek -e?
Tekintsünk Nehémiás példájára ma.
Ő először imádkozott és utána cselekedett. Először időt szánt arra, hogy Isten előtt kiöntse a szívét, megélje a fájdalmát.
Hajlamosak vagyunk komolytalanul venni, amikor a lelkünk fáj. Bírjuk még azt, majd ha lefoglaljuk egész nap magunkat, ha teszünk, veszünk könnyebb lesz a lelkünk. Közben belül mégis nő, nem oldódik a feszültség.
Ezért jöjj ma, legyünk együtt imádságban a legnagyobb Hatalom, mindenható Istenünk előtt.
Nem vagy tehetetlen, ha imádkozol megtapasztalod, hogy az a legerősebb fegyver a téged ért rossz hírek ellen is.
Van -e bátorságod és szabadságod arra, hogy az ima fegyverével harcolj ma is, bármivel is kell szembenézned?
Mennyei Királyod oldalán a győztes csatáért már előre áldhatod Őt! Ámen.
Törő Nikolett,
Szigetlanka
